Beata Strzyżowska

radca prawny

Beata Strzyżowska

radca prawny

Specjalizuje się w prawie bankowym i finansach.

Działalność prawniczą prowadzi od przeszło 20 lat i w wąskiej specjalizacji jaką jest prawo bankowe, finansowanie i zabezpieczenia jest jednym z liderów na polskim rynku prawniczym. Dotychczas działała w innej formule – przez 15 lat pracowała w sieciowych kancelariach w Poznaniu, Warszawie i Londynie (Merski, WKB, SSW, Macfarlanes), w których zarządzała zespołami bankowości i finansów. Od 2012 r. była Dyrektorem Departamentu Prawnego w Banku Pocztowym S.A., do końca 2019 r. pełniła też funkcję doradcy Prezesa tego banku.

Od 2017 r. przeszła na „jasną stronę mocy” i świadczy pomoc prawną dla osób poszkodowanych na rynku finansowym. Prowadzi wiele procesów na rzecz konsumentów pokrzywdzonych przez banki i inne instytucje finansowe, w szczególności reprezentuje tzw. "Frankowiczów’’, posiadaczy tzw. ’’polisolokat’’, posiadaczy obligacji korporacyjnych, w tym emitowanych przez GetBack, posiadaczy certyfikatów inwestycyjnych, w tym W Investments, a także ”beneficjentów” UFK czy IKE.

Ma na koncie liczne wyroki dla „Frankowiczów”, wyłącznie korzystne, w których sądy ustalają nieważność zawartych przez konsumentów umów i zasądzają stosowne kwoty na ich rzecz tytułem zwrotu świadczenia nienależnego. W dniu 6 marca 2020 r. uzyskała dla swojej klientki, w ekspresowym tempie, bo po 8 miesiącach prowadzenia procesu, pierwszy w Polsce korzystny wyrok ws. obligacji Getback przeciwko bankowi Idea Bank i dawnemu Polskiemu Domowi Maklerskiemu.

Obsługa prawna wykonywana przez Beatę Strzyżowską świadczona jest w języku polskim, jak również w języku angielskim i francuskim.

Beata Strzyżowska jest członkiem i założycielem stowarzyszenia Forum Prawników Finansowych oraz współpracuje ze stowarzyszeniem SBB - Stop Bankowemu Bezprawiu.

Beata Strzyżowska
uprawnienia   PZ – 2289