GAZETA PRAWNA / SN rozpoznał skargę kasacyjną dotyczącą kredytu denominowanego

SN rozpoznał skargę kasacyjną w sprawie kredytu denominowanego we frankach, udzielonego przez Deutsche Bank S.A. i uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 13 marca 2019 roku. Sprawa trafia ponownie do apelacji.

WIĘCEJ TUTAJ - www.gazetaprawna.pl

15 października 2020

GŁOS WIELKOPOLSKI / ROK PO TSUE

Wypowiedź radcy prawnego Beaty Strzyżowskiej o konsekwencjach TSUE dla Głosu Wielkopolskiego jako podsumowanie ostatniego roku życia Frankowiczów: "Merytorycznie nie zmieniło się nic, za to intelektualnie jesteśmy zupełnie w innym wymiarze (sprawiedliwości)..."

WIĘCEJ TUTAJ - www.gloswielkopolski.pl

1 października 2020

RADIO ZET BIZNES / Afera Getback. Pierwszy wyrok sądowy

Jest pierwszy wyrok sądowy w sprawie afery Getback. Zdaniem Sądu Okręgowego w Poznaniu, umowa jaką zawarła poszkodowana kobieta była nieważna. Sąd nadał wyrokowi klauzulę natychmiastowej wykonalności. Poszkodowana ma odzyskać pieniądze.

WIĘCEJ TUTAJ - www.biznes.radiozet.pl

7 marca 2020

PRAWO.PL / Jest pierwszy wyrok w sprawie Getback

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał pierwszy wyrok w sprawie osoby poszkodowanej przez aferę GetBack, reprezentowanej przez radców prawnych: Beatę Strzyżowską i Małgorzata Antropik z Kancelarii Radcy Prawnego Beata Strzyżowska. Unieważnił transakcję zakupu obligacji i co ważne nadał wyrokowi klauzulę natychmiastowej wykonalności.

WIĘCEJ TUTAJ - www.prawo.pl

6 marca 2020

GŁOS WIELKOPOLSKI / Afera Getback: zapadł pierwszy wyrok!

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł dziś pierwszy w Polsce wyrok w sprawie obligacji GetBacku. Sąd uznał, że zawarta przez jedną z poszkodowanych umowa jest nieważna. Za straty klientki odpowiada zarówno biuro maklerskie sprzedające obligacje, jak i bank którego pracownik je zaoferował. Zwrócą jej wszystko co wpłaciła - 100 tys. zł.

WIĘCEJ TUTAJ - www.gloswielkopolski.pl

6 marca 2020

TVP3 POZNAŃ / Pierwszy wyrok w sprawie Getback

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł pierwszy wyrok w sprawie obligacji GetBack. Zdaniem sądu umowa była nieważna. Reprezentująca poszkodowaną kobietę radca prawny Beata Strzyżowska tłumaczyła mediom, że "zarzuty dotyczyły nieważności z punktu widzenia formalno-prawnego, które towarzyszyły zawieranej transakcji."

WIĘCEJ TUTAJ - www.poznan.tvp.pl

6 marca 2020

TVN24 / Pełnomocnik frankowiczów tłumaczy, co oznacza unieważnienie umowy

- Ten wyrok to wielki sukces - powiedziała w TVN24 pełnomocniczka frankowiczów w wielu sprawach Beata Strzyżowska, komentując wyrok unieważniający umowę kredytu frankowego. - Wreszcie został odczarowany ten mit banku jako Goliata, którego nie da się pokonać. Tak nie jest - dodała.

WIĘCEJ TUTAJ - www.tvn24.pl

4 stycznia 2020

GAZETA PRAWNA / Unieważnienie umowy frankowej

- Temat możliwości dochodzenia przedawnionych roszczeń przez banki z tytułu wypłaconego kredytu uważam za zamknięty – pisze radca prawny, Beata Strzyżowska. I wyjaśnia, co dla kredytobiorcy oznacza unieważnienie tzw. umowy frankowej.

WIĘCEJ TUTAJ - www.gazetaprawna.pl

19 października 2019

TVN24 / Wyrok TSUE może być pożywką dla nieuczciwych osób na rynku

Szanse na wygraną w sądzie są bardzo, bardzo duże po tym, co obserwujemy w linii orzeczniczej naszych sądów powszechnych - powiedziała w TVN24 radca prawny Beata Strzyżowska. Pełnomocniczka frankowiczów przestrzegała jednak, że głośny moment po wyroku TSUE "będzie stanowił pożywkę dla wielu nieuczciwych osób na rynku".

WIĘCEJ TUTAJ - tvn24.pl

4 października 2019

TVN24 Biznes / Beata Strzyżowska o wyroku TSUE

Radca prawny Beata Strzyżowska powiedziała, że wyrok TSUE "w całości podtrzymuje wnioski z opinii, która została wydana w maju, co więcej idzie dalej. Jeżeli sąd krajowy stwierdzi, że umowa jest nieważna, nie może utrzymać jej w mocy, chyba że wyraźnie zażyczy sobie tego konsument".

WIĘCEJ TUTAJ - www.tvn24.pl/biznes

3 października 2019

GAZETA PRAWNA / Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

- Wyrok idzie dalej niż opinia rzecznika. Konsument wygrał w Luksemburgu - komentuje z Luksemburga dla gazetaprawna.pl mec. Beata Strzyżowska. Umowy frankowe mogą być unieważniane w sądach.

WIĘCEJ TUTAJ - www.gazetaprawna.pl

3 października 2019

FORSAL.PL / Wyrok TSUE ws. frankowiczów

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że klauzule abuzywne (niedozwolone) muszą zniknąć z umowy. Co to oznacza dla frankowiczów? - W niektórych wzorach umów klauzule abuzywne dotykają "kręgosłupa" umowy. Jeśli zostaną usunięte, jako niedozwolone, wtedy ona upada - mówi radca prawny Beata Strzyżowska.

WIĘCEJ TUTAJ - www.forsal.pl

3 października 2019