KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

BEATA STRZYŻOWSKA

O nas

Nasza kancelaria to kompleksowe i innowacyjne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dotychczasowa praktyka i charakter pracy sprawiły, że na analizowane zagadnienia patrzymy nie tylko przez pryzmat obowiązujących przepisów prawnych, ale przede wszystkim definiujemy cel, który przyświeca Klientowi, a dopiero później opracowujemy właściwą strategię działania, uwzględniając możliwości, jakie daje prawo.

WSPÓŁPRACOWNICY

Wierzymy w pracę zespołową. Realizujemy projekty wymagające specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin, dlatego stawiamy na współpracę. Chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i posiadanymi zasobami.

Wierzymy, że tylko pełne zaangażowanie i wytrwałość oraz ciężka praca i duży wysiłek gwarantują sukces.

 

.

Beata Strzyżowska

radca prawny

Beata Strzyżowska

Specjalizuje się w prawie bankowych i finansach, lecz również interesuje ją prawo rodzinne

Działalność prawniczą prowadzi od przeszło 20 lat i w wąskiej specjalizacji jaką jest prawo bankowe, finansowanie i zabezpieczenia jest rozpoznawalna na polskim rynku. Dotychczas działała w innej formule – początkowo przez 15 lat pracowała w sieciowych kancelariach w Poznaniu, Warszawie i Londynie, później była dyrektorem departamentu prawnego w dużym banku komercyjnym. Posiada również ogromne doświadczenie w prawie korporacyjnym, handlowym i cywilnym – dziedzinom towarzyszącym dużemu i mniejszemu biznesowi.  Ostatnie 6 lat macierzyństwa i bliskie kontakty z innymi rodzicami dały jej jednak również bogate doświadczenie w prawie rodzinnym, a także pozwoliły na rozwinięcie praktyki w rozwiązywaniu konfliktów między małżonkami i regulowaniu spraw spadkowych.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci, żyje by podróżować, podróżuje by żyć.

 

UPRAWNIENIA

PZ – 2289

radca prawny

Anita Mazurek

Specjalizuje się w prawie cywilnym i bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych.

Absolwentka Kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W ramach dotychczasowej praktyki zawodowej zajmowała się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego, w tym doradztwem korporacyjnym, sporządzaniem, opiniowaniem i negocjowaniem umów handlowych, analizą zagadnień prawnych oraz sporządzaniem opinii prawnych. Doradzała ponadto w sprawach cywilnych oraz opracowywała strategie prowadzenia sporów sądowych.  Posiada doświadczenie w nadzorowaniu przedsiębiorstw zdobyte w czasie pełnienia funkcji członka rady nadzorczej.

Prywatnie uważa, że najważniejszym odkryciem w dziejach ludzkości było wynalezienie… czekolady (a dokładnie gorzkiej z karmelem).

UPRAWNIENIA

PZ – 2665/09

przemysław nowaczyk

adwokat

Przemysław Nowaczyk

Interesuje się prawem gospodarczym i prawem karnym.

Absolwent Kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Posiada blisko dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobywane w wiodących poznańskich kancelariach prawnych. W swojej praktyce reprezentuje klientów w sporach sądowych. Zaangażowany jest również w sprawy związane z bieżącą obsługą prawną przedsiębiorstw. Interesuje się prawem gospodarczym i prawem karnym.

Prywatnie miłośnik muzyki, sztuki kulinarnej i pieszych wędrówek.

 

UPRAWNIENIA

POZ/Adw/3791

radca prawny

Bogusław Szydłowski

Specjalista z zakresu prawa bankowego i finansów

Absolwent Kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Finanse i Bankowość na SGGW w Warszawie.

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze banków, najpierw w banku BGŻ SA Region Wielkopolski, następnie w Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Przez kilka lat prowadził samodzielną praktykę adwokacką oraz jako radca prawny zdobywając wiedzę i doświadczenie m.in. w zakresie prawa bankowego i rynków finansowych, prawa cywilnego – w tym w szczególności w zakresie prawa umów, wykonania i skutków nie wykonania zobowiązań, obrotu nieruchomościami.

Zna się na się na prawie spółek handlowych i gospodarczego, co poparte jest kilkuletnim doświadczeniem i pracą w Sądzie Gospodarczym Wydziale Krajowego Rejestru Sądowego,

Jego maksyma: prawo jest po naszej stronie.

UPRAWNIENIA

PZ – 2665/09

aplikant radcowski

Karolina Ścigaj

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z windykacją należności. 

Od stycznia 2019 r. wpisana na listę aplikantów radcowskich w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim z wynikiem bardzo dobrym. W czasie studiów pracowała w szczecińskiej kancelarii radcowskiej, zdobywając doświadczenie z różnych dziedzin prawa, w szczególności z prawa gospodarczego, prawa rodzinnego, prawa administracyjnego oraz cywilnego prawa procesowego. W czasie studiów brała czynny udział w działalności kół naukowych poprzez prezentowanie referatów oraz pomoc w organizowaniu konferencji naukowych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z windykacją należności.

Wolne chwile spędza na siłowni wykonując trening siłowy oraz w szkole pole dance. Ponadto jest miłośniczką gotowania, na co poświęca zdecydowaną większość popołudnia, ku zadowoleniu członków rodziny.

Justyna Fabisiak

asystent radcy prawnego

Justyna Fabiszak

W obszarze jej zainteresowań leży prawo cywilne, a także prawo finansowe ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem bankowym.

Studentka V roku Kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka stypendium rektora dla najlepszych studentów. Przygotowuje pracę magisterską z zakresu prawa spółek handlowych pod kierownictwem prof. UAM dr hab. Tomasza Sójki. W obszarze jej zainteresowań leży prawo cywilne, a także prawo finansowe ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem bankowym.

Prywatnie miłośniczka gór i fanka turystyki kulinarnej.

 

.

Kinga Romanowska

asystent radcy prawnego

Kinga Romanowska

 

Studentka Kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów chce zdobywać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną, dlatego podjęła współpracę z kancelarią. Aktualnie poznaje różne gałęzie prawa, aby ostatecznie wybrać odpowiednią dla siebie specjalizację. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Anioły Wiedzy, gdzie rozwija umiejętności kierownicze jako Koordynator E-wolontariatu.

Miłośniczka podróży, piłki nożnej oraz wycieczek rowerowych. W wolnych chwilach czyta kryminały i jeździ konno.

 

HISTORIA KANCELARII

Kancelaria Radcy Prawnego, wiele takich, ale?

Przeszło 20 lat doświadczenia pracy w korporacjach daje inną perspektywę, inne spojrzenie na sposób świadczenia usługi dla Klienta jak i samego Klienta.

Działalność prawniczą prowadzę od ponad dwóch dekad i w wąskiej specjalizacji jaką jest prawo bankowe, finansowanie i zabezpieczenia jestem rozpoznawalna na polskim rynku. Dotychczas działałam w innej formule – początkowo przez 15 lat pracowałam w sieciowych kancelariach w Poznaniu, Warszawie i Londynie, później byłam dyrektorem departamentu prawnego w dużym banku komercyjnym. Teraz chciałabym rozpocząć nowy rozdział, przyszedł czas na własną kancelarię, w której w oparciu o zespół znakomitych prawników, mogłabym skupić się również na innych dziedzinach prawa.

BEATA STRZYŻOWSKA

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO