WIBOR WEBINAR - NIESPODZIANKA!

4 czerwca 2024 r.

Drodzy Państwo,

 

przypominam, że już dziś o godz. 17:00 odbędzie się webinar, który będę miała przyjemność dla Państwa poprowadzić. Tematem naszego spotkania będą umowy kredytowe oprocentowane w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR.

 

Już teraz zapowiadam, iż będę miała dla Was na nim OGROMNĄ NIESPODZIANKĘ, czyli najnowsze postanowienie sądu w zakresie zabezpieczenia roszczeń w postaci wstrzymania egzekucji komorniczej z prawomocnego nakazu zapłaty w sprawie WIBOR!

 

Podczas transmisji live zostanie również poruszona problematyka m.in.:

- orzecznictwa TSUE, Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych dotyczącego niedozwolonego charakteru postanowień umownych, regulujących zmiany wysokości oprocentowania kredytów,

- istotnego poglądu wydanego przez Rzecznika Finansowego dotyczącego tego, dlaczego klauzule zmiennego oprocentowania kredytów ze stawką WIBOR mogą być oceniane jako niedozwolone,

- doświadczenia Kancelarii w kwestii tego, jakie orzeczenia zapadały w sprawach prowadzonych przez nasz Zespół.

 

Podczas spotkania spróbuję udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane w tematyce WIBORu pytania m.in.: czy w stosowanych przez siebie wzorcach umów banki posługiwały się niedozwolonymi postanowieniami umownymi odnoszącymi się w swej treści do wskaźnika WIBOR? Czy udzielały kredytobiorcom informacji pozwalających na dokonanie swobodnej i przemyślanej decyzji odnośnie ryzyka jakie wiąże się z zastosowaniem przez bank wspomnianego wskaźnika referencyjnego?

 

Zachęcamy do zadawania pytań – Państwa aktywne uczestnictwo pomoże w realizacji praktycznego aspektu spotkania!

Link do wydarzenia FB: https://tiny.pl/d526p

Do zobaczenia już dziś o 17:00!

 

Beata Strzyżowska radca prawny

WIBOR WEBINAR - NIESPODZIANKA!