SĄD REJONOWY W TRZCIANCE ODRZUCIŁ WNIOSEK GETIN NOBLE BANK O ZAWEZWANIE DO PRÓBY UGODOWEJ!

7 października 2022 r.

Drodzy Państwo, w Kancelarii trwają ostatnie czynności związane ze skargą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzje BFG w przedmiocie restrukturyzacji Getin Noble Bank, tymczasem mamy jednak dla Państwa optymistyczną wiadomość z poznańskiego okręgu sądowego dotyczącą właśnie banku Getin!

 

Mianowicie Sąd Rejonowy w Trzciance I Wydział Cywilny w składzie sędzia Maciej Adamczak po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 4 października 2022 r. sprawy z wniosku Getin Noble Bank przy uczestnictwie naszych klientów o zawezwanie do próby ugodowej (sygn. I Co 4/22) postanowił:

 

  1. ODRZUCIĆ WNIOSEK O ZAWEZWANIE DO PRÓBY UGODOWEJ,

 

  1. kosztami postępowania obciążyć wnioskodawcę i w związku z tym zasądzić od niego na rzecz uczestniczek postępowania solidarnie kwotę 240,00 zł ( dwieście czterdzieści złotych 00/100 ) tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

 

Oznacza to, że bieg przedawnienia banku o zwrot wypłaconego naszym Klientom kapitału kredytu nie został przerwany, że ROSZCZENIE BANKU W TYM ZAKRESIE JEST JUŻ PRZEDAWNIONE!

 

Bardzo się cieszymy, że również w okręgu poznański sądy nabrały przekonania co do pozorności składanych przez banki wniosków o zawezwanie do próby ugodowej.

 

Gratulujemy Klientom!

 

Sprawę prowadzi Beata Strzyżowska radca prawny i Justyna Fabiszak aplikant radcowski

 

SĄD REJONOWY W TRZCIANCE ODRZUCIŁ WNIOSEK GETIN NOBLE BANK O ZAWEZWANIE DO PRÓBY UGODOWEJ!