OTWARTE SPOTKANIE FORUM KONSUMENCKIEGO PRZY RPO - GORĄCO NAMAWIAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU!

Drodzy Państwo, spieszymy poinformować, że w dniu 2 czerwca 2021 r. o godzinie 12.00 odbędzie się publiczne wysłuchanie online w sprawie kredytów frankowych, zorganizowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie będzie transmitowane na youtube, a Państwo będziecie mogli Państwo zadawać pytania bezpośrednio na czacie. W dyskusji uczestniczyć będzie mecenas Beata Strzyżowska, jako członek Forum Konsumenckiego przy RPO.
 
Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia prawne związane z kredytami frankowymi, które przedstawione zostały do rozstrzygnięcia składowi pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Celem dyskusji jest więc wypracowanie stanowiska RPO dla SN z uwzględnieniem opinii prawników, ekspertów oraz samych frankowiczów.
 
W programie przewidziane zostały panele dyskusyjne dotyczące m.in.:
a) zagadnień formalnych związanych z potencjalnym rozstrzygnięciem Izby Cywilnej w świetle nieprawidłowego statusu części zasiadających w składzie sędziów;
b) skutków podjęcia rozstrzygnięcia przez Izbę Cywilną;
c) treści sformułowanych pytań: zakresu swobody orzeczniczej pozostawionej Sądowi Najwyższemu w świetle rosnącej liczby orzeczeń TSUE dotyczących dyrektywy 93/13 oraz kwestii wymagających pilnego rozstrzygnięcia na poziomie krajowym.
 
Więcej informacji na temat samego spotkania, jak również jego szczegółowego harmonogramu, znajdziecie Państwo na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich pod linkiem:
 
https://www.rpo.gov.pl/.../otwarte-spotkanie-forum...
 
Gorąco namawiamy Państwa do wzięcia aktywnego udziału w Forum, to sprawy najważniejsze dla każdego pokrzywdzonego „Frankowicza”, weźmy je w swoje ręce!
OTWARTE SPOTKANIE FORUM KONSUMENCKIEGO PRZY RPO - GORĄCO NAMAWIAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU!