KONFERENCJA „KREDYTY WALUTOWE – TEORIA I ORZECZNICTWO” ORGANIZOWANA PRZEZ RZECZNIKA FINANSOWEGO!

Drodzy Państwo, miło mi poinformować, iż w najbliższą środę, 9 czerwca 2021 r. o godzinie 9:00 na platformie MS Teams odbędzie się konferencja naukowa poświęcona tematyce kredytów walutowych zorganizowana przez Rzecznika Finansowego.

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia dotyczące kredytów indeksowanych i denominowanych do walut obcych w świetle orzecznictwa, dogmatyki i teorii prawa. Program spotkania obejmuje między innymi tematykę roli zwyczaju w umowach kredytowych, przepisów dyspozytywnych mogących mieć zastosowanie do uzupełnienia usuniętych postanowień niedozwolonych, obowiązywania umowy po usunięciu mechanizmu indeksacyjnego, terminów przedawnienia i terminów zawitych, możliwości żądania dodatkowego wynagrodzenia, waloryzacji sądowej roszczeń pieniężnych oraz dopuszczalności i warunków zawierania ugód.

Sama również wezmę udział w konferencji, podczas której wygłoszę referat pt. „Roszczenie restytucyjne a dodatkowe roszczenie o zapłatę wynikające z dysponowania przez konsumenta udostępnioną przez instytucję finansową kwotą”. 

Więcej informacji na temat konferencji, znajdziecie Państwo na stronie internetowej Rzecznika Finansowego pod linkiem:
https://rf.gov.pl/2021/05/14/konferencja-naukowa-kredyty-walutowe-teoria-i-orzecznictwo/

Gorąco namawiam Państwa do wzięcia udziału w konferencji!

Beata Strzyżowska radca prawny

KONFERENCJA „KREDYTY WALUTOWE – TEORIA I ORZECZNICTWO” ORGANIZOWANA PRZEZ RZECZNIKA FINANSOWEGO!