KOLEJNA NIEWAŻNOŚĆ PRZECIWKO PKO BP!
25 stycznia 2023 r.
Szanowni Państwo,
z ogromną radością informujemy, że 19 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu, I Wydział Cywilny w składzie SSO Renata Pelz w sprawie o sygnaturze akt: I C 1371/21 wydał wyrok, na mocy którego
USTALIŁ, że zawarta w 2006 roku między powódką, a pozwanym umowa kredytu mieszkaniowego WŁASNY KĄT hipoteczny jest NIEWAŻNA W CAŁOŚCI oraz
ZASĄDZIŁ od pozwanego na rzecz powódki kwotę 301 706,94 PLN wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 3 sierpnia 2021 r. do dnia zapłaty
Kosztami procesu Sąd w całości obciążył pozwany bank, zasądzając na rzecz powódki kwotę 11 817 PLN wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się wyroku do dnia zapłaty.
W motywach ustnych Sąd stwierdził, iż w pełni podziela argumentację strony powodowej. W ocenie Sądu doktryna oraz orzecznictwo w sprawach frankowych powodują, iż sytuacja w sprawie ochrony praw konsumentów jest jasna i bezsprzeczna.
W ostatnim czasie Sądy coraz częściej normalizują ochronę praw konsumenta w sprawach frankowych wskazując, iż ochrona ta jest naturalna w obecnym, wspierającym konsumentów stanie prawnym.
Jest to również kolejna wygrana przeciwko PKO BP (W ostatnim czasie pisaliśmy o czterech korzystnych wyrokach)!
Sprawę prowadzi Mikołaj Baczyński radca prawny.
Wyrok jest nieprawomocny.
Klientce serdecznie gratulujemy.
Beata Strzyżowska radca prawny
