NIEWAŻNOŚĆ UMOWY SANTANDER CONSUMER BANK POLSKA!
10 marca 2022 r.
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Sąd Okręgowy w Poznaniu, XVIII Wydział Cywilny, w sprawie o sygnaturze XVIII C 759/20 w składzie SSO Joanna Ciesielska-Borowiec, wyrokiem z dnia 9 marca 2022 roku, przeciwko Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu
USTALIŁ, że zawarta Umowa Kredytu Hipotecznego Nominowanego do CHF zawarta w 2007 roku jest NIEWAŻNA i zasądził od pozwanego banku na rzecz powódki kwotę 129 869,46 PLN wraz z ustawowymi odsetkami od dnia 27 maja 2020 roku do dnia zapłaty.
Ponadto Sąd obciążył kosztami procesu w całości pozwanego i zasądził z tego tytułu na rzecz powódki kwotę 6 417 PLN w tym 5 400 PLN jako zwrot kosztów zastępstwa procesowego.
Sąd w ustnych motywach w pełni podzielił argumentację podniesioną przez stronę powodową w pozwie i tym samym przychylił się w całości do zgłoszonego w tym zakresie żądania ustalenia nieważności niniejszej umowy kredytu i zapłaty.
Co istotne, Sąd ustalił nieważność niniejszej umowy pomimo tego, że umowa kredytu przewidywała możliwość spłaty rat kapitałowo-odsetkowych po średnim kursie franka szwajcarskiego, który był ustalany przez Narodowy Bank Polski.
Wyrok jest nieprawomocny.
Sprawę prowadzi Beata Strzyżowska radca prawny oraz Marcin Górski adwokat.